neosellnoasell yeksell tesell teddsell oxinsell hasansell myufile

تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

تحقیق RUP چيستشناسه محصول: 868098
موجود

تحقیق RUP چيست

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 3000تومان

برچسب ها :

تحقیق RUP چيست

تحقیق RUP چيست

فهرست مطالب

 

چكيده

مقدمه

RUP چيست؟

فازهاي RUP 

اهداف فاز آغاز

خروجي هاي فاز آغاز

فاز جزئيات يا تحليل پيچيدگي

بررسي ريسك ها

ريسك هاي تكنولوژي

ريسك هاي منابع انساني

ريسك هاي سياسي

اهداف فاز جزئيات

خروجي هاي فاز جزئيات

فاز ساخت

اهداف فاز ساخت

خروجي هاي فاز ساخت

فاز انتقال

اهداف فاز انتقال

خصوصيات RUP

مهمترين مزاياي RUP

ديدگاه اوليه درباره RUP

ديسيپلين هاي RUP

انعطاف پذيري RUP و انطباق با آن

نتيجه گيري

مراجع

پي نوشت ها

چكيده

چه چيز مي‌تواند يك پروسه توليد نرم‌افزار را توصيف كند؟ آيا منظور از پروسه، آماده‌سازي نرم‌افزار صرفاً براي ارائه در بازار است؟ مسلماً در هر كاري وجود يك سامانه و فرايند كاري ضروري است؛ ولي چه چيزي مي‌تواند موجب ايجاد سرعت و كيفيت در فرايند توليد يك نرم‌افزارشود؟ لزوماً طراحي و پياده‌سازي يك فرايند يكپارچه و منطقي مي‌تواند چنين نتيجه‌اي در بر داشته باشد.

فرایند انجام یکپروژه تعریف می‌کند که چه کسی، چه کاری را در چه هنگام و چگونه برای رسیدن به هدف (انجام پروژه) انجام می‌دهد.
در مهندسی نرم‌افزار، هدف ساختن یک محصولنرم‌افزاری و یا بهبود یک نمونه‌ی موجود است. هدف از تعیین فرایند، تضمین کیفیتنرم‌افزار، برآورده شدن نیاز‌های کاربر و قابل تخمین بودن زمان و هزینه‌ی تولیدمی‌باشد. علاوه بر این، تعیین فرایند، روندی جهت تحویل مصنوعات دوران تولیدنرم‌افزار به کارفرما و ناظر پروژه ارائه می‌دهد تا از این طریق اطمینان حاصل کنندکه پروژه روند منطقی خود را طی می‌کند و نظارت درست بر انجام پروژه ممکن است و ازسوی دیگر، معیاری برای ارزیابی پروژه انجام شده می‌باشد. تا كنون متدولوژی‌هایمختلفی برای فرآیند تولید نرم‌افزار ارائه شده‌اند كه یكی از مشهورترین آنها RUP است.
بدين منظور امروزه از متدولوژیRUPاستفاده می کنند. RUP مخفف عبارت( Rational Unified Process) چارچوبي كلي است براي تشريح فرآيند ساختنرم‌افزار. پس از آنكه تيم سه نفره‌ي شركت Rational ساخت UML را (به عنوان يك شيوه‌ي نمايش notation/يكتا براي تشريح مدل شيء) به آخررساند، تلاش خود را متوجه فرآيند توليد نرم‌افزار نمود.
اساس RUP بر تكرار (iteration) است و اساس تكرار اين است كه هرتكرار به يك محصول قابل اجرا ختم شود. هر تكرار شامل هر هفت مرحله چرخه‌ي حيات درمدل سنتي آبشاري است، يعني: مدلسازي تجاري، تخمين نيازها، تحليل و طراحي، پيادهسازي، تست، نگهداري و توسعه.
به حداقل رساندن حجم پروسه توليد يك نرم‌افزار همزمان با حفظ كيفيت و صرفه‌جويي در زمان از مهمترين ويژگي‌هاي اين روش مي‌باشند. معمولاً براي يك شركت توليد نرم‌افزار، سرعت عمل به موقع براي پاسخ‌گويي به تقاضا و شرايط اجتماعي اهميت دارد، اما گاهي اين شتابزدگي سبب فدا شدن كيفيت مي‌گردد.

RUP با ارائه يك چارچوب منطقي علاوه بر تعيين زمانبندي مناسب، كيفيت مورد نظر توليد كننده و استفاده كننده نرم‌افزار را تأمين مي‌نمايد. در اين تحقیق ضمن مروري بر RUP به عنوان روش يكپارچه توليد نرم‌افزار، قابليت‌هاي آن در افزايش سرعت توليد نرم‌افزار و حفظ كيفيت آن برشمرده مي‌شوند.
مقدمه

يك پروسه چابك، پروسه‌اي است كه هميشه آماده در آغوش كشيدن درخواستهاي جامعه بوده و اين درجه از سازگاري را دارا باشد.

بنابراين منظور از سرعت عمل، فقط كاستن از حجم پروسه توليد نرم‌افزار يا سرعت ارائه آن به بازار نيست؛ بلكه منظور، انعطاف‌پذيري و حفظ کيفيت است. مطلبي كه در اين مقاله قصد توضيح آن را داريم اين است كه RUP ساختاري پروسه‌اي (چيو 2000) است كه امكان انعطاف‌پذيري را براي توليد‌كنندگان نرم‌افزار فراهم مي‌آورد.

RUP متدولوژی ارائه شده توسط شرکت Rational، پرکاربردترین فرآیندتولید و توسعه نرم افزاری در دنیای کنونی است و به عنوان یک استاندارد صنعتی بالفعلدر دنیای IT پذیرفته شده است. به گزارش رویتر در سال 2001 میلادی بیش از ششصد هزارشرکت تولید کننده نرم افزار، از ابزارهای شرکت Rational استفاده می کرده‌اند که اینتعداد کماکان هم در حال افزایش است. این متدولوژی، برای انواع پروژه‌های نرم‌افزاریدر دامنه‌های مختلف ( مانند سیستم‌های اطلاعاتی، سیستم‌های صنعتی، سیستم‌هایبلادرنگ، سیستم‌های تعبیه شده، ارتباطات راه دور، سیستم‌های نظامی و ...) و دراندازه‌های متفاوت، از پروژه‌های بسیار کوچک (یک نفر در یک هفته) تا پروژه‌هایبسیار بزرگ (چند صد نفر تولید کننده با پراکندگی جغرافیایی)، کاربرد دارد.
مزیتبزرگ این متدولوژی، استفاده از روش تکرار در تولید و مدیریت تولید نرم‌افزار است کهاین امر، امکان تولید مبتنی بر کاهش ریسک و مواجه با مشکلات اصلی در ابتدای کار ودر نتیجه احتمال موفقیت بیشتر را فراهم می‌کند. از محاسن دیگر این متدولوژی مبناقرار دادن نرم‌افزار و تولید یک معماری پایدار در ابتدای کار است، که در نتیجهامکان کشف مشکلات عمده ساختاری، تست و مجتمع سازی ممتد را از ابتدای کار فراهممی‌کند.
از دیگر مزایای این روش این است که افراد تیم همزمان با پیشرفت پروژه،مطالب جدیدی فرا می‌گیرند و کیفیت فرآیند تولید نیز به طور مرتب افزایشمی‌یابد.

منظور از RUP چيست؟ در اين تحقیق از چند منظر به RUP خواهيم پرداخت:

  • RUP يك پروسه توليد نرم‌افزار است.
  • RUP مجموعه‌اي از تجربيات بسيار عالي توليد نرم‌افزار را كه در عمل با آنها برخورد شده است، در خود دارد.
  • RUP همانند يك محصول نرم‌افزاري به بازار ارائه شده و به فروش مي‌رسد با اين تفاوت كه RUP اولين ساختار توليد نرم‌افزار را ارائه داده و گام نخست را در اين زمينه برداشته است.

 


RUP چيست؟

 

با پيشرفت تكنولوژي‌هاي مرتبط با كامپيوتر، نياز هر چه بيشتر به گسترش علم نرم‌افزاري نيز احساس مي‌شد كه با پيدايش متدولوژيهاي همانند SSADMو روش آبشاري (چيو 2000) ‎آغاز شد. در ابتدا، اين روشها مناسب بود و جوابگوي نيازهاي آن زمان بودند ولي با افزايش داده‌ها و پيدايش مفاهيمي همچون شبكه، وب و غيره ديگر كارآيي لازم را جهت پياده‌سازي و هدايت پروژه‌هاي نرم‌افزاري نداشتند. پس مفاهيم برنامه‌نويسي شيءگرا پا به عرصه وجود گذاشتند و در سال 1991 بطور جدي مورد مطالعه و بحث قرار گرفتند.

استفاده از اين روشها و متدهاي برنامه‌نويسي، قدرت و انعطاف بسياري را به برنامه‌ها داد و شركتهاي نرم‌افزاري توانستند با كاهش هزينه‌ها و بهينه‌سازي كدهاي خود، نرم‌افزارهاي قويتري را به بازار عرضه كنند ولي اين روش جديد نيز نياز به مديريت و يكپارچگي داشت. پس روشها و متدولوژيهاي جديدي مطرح شد كه شامل Booch، OMT، OSE و ... مي‌باشند. در سال 2000 شركت Rational روشي را تحت عنوان RUP مطرح ساخت (گروه كاسميك 2003ب) كه بعد از روش MSF شركت مايكروسافت به دنياي نرم‌افزار عرضه شد و امروزه از طرفداران بسياري برخوردار است.

فرايند يكپارچه Rational در اصل يك متدولوژي است كه در جهت كنترل و انجام پروژه‌هاي نرم‌افزاري در نظر گرفته شده است. در اصل اين چارچوبي در جهت انجام صحيح و موفق پروژه‌هاي نرم‌افزاري مي‌باشد كه كليه مراحل انجام يك پروژه كه با معماري و آناليز سازمان شروع شده و به تست نرم‌افزار و ارائه Gold Release ختم مي‌شود را در بر مي‌گيرد (گروه كاسميك 2003 الف).

همچنین این فرآیند یک روش نظام‌مند برای تخصیص کارها و مسئولیتها در یک تیم توسعه نرم‌افزار ارائه می‌دهد و هدف آن تولید نرم‌افزار بصورت بهینه و با کیفیت بالاست که بتواند نیازهای کارفرما را تحت یک برنامه زمانی مشخص و با بودجه قابل پیش‌بینی برآورده سازد.

RUP بهره‌وری تیم تولید نرم‌افزار را با فراهم نمودن دسترسی تمام افراد تیم به یک پایگاه دانش سهل‌الوصول به همراه راهنماها، الگوها و ابزارهای کمکی برای همه فعالیت‌های حیاتی توسعه، افزایش می‌دهد. از آنجا که تمام افراد به منابع یکسانی دسترسی دارند، لذا دید مشترکی برای توسعه نرم‌افزار برخوردار هستند.

RUP امکان استفاده موثرتری از زبان یکپارچه مدلسازی (UML) را فراهم می‌سازد (دقت شود که در عین حال RUP و UML کاملاً مستقل از یکدیگر هستند و نباید آنها را با هم یکی فرض کنیم). به کمک تکنیک های RUPبخش‌های عمده‌ای از فرآیند تولید نرم‌افزار به طور خودکار انجام شده و همچنین استفاده از مدل‌های تولید شده در فرآیندهای گذشته در پروژه‌های جاری به سادگی امکان‌پذیر است.

این فرآیند با موقعیت‌های مختلف تطبیق یافته و برای سازمانهای بزرگ یا حتی کوچک تولید و توسعه نرم‌افزار قابل استفاده است.

RUP کلیه مراحل انجام یک پروژه شامل تحلیل سیستم، برنامه‌ریزی، بررسی ریسکها، تولید و تست نرم‌افزار را در بر می‌گیرد و چهارچوبی در جهت انجام صحیح و موفق پروژه‌های نرم افزاری فراهم می‌سازد.

چرا RUP را يک فرايند يکپارچه مي‌گويند؟ به سه علت RUP را يكپارچه مي‌نامند:

  • از UML در جهت كارهاي خود استفاده مي‌كند. در واقع مي‌توان گفت UML خود ثمرهRUP مي‌باشد و اين خود بسيار خوب است كه متدولوژيي با خودش گسترش يابد .مفاهيمي از قبيل Object، Class و ... مفاهيم ساده و ثابتي هستند ولي قبلاً متدولوژيها علامتهاي خاصي داشتند كه اكنون همه آنها يكسان شده‌اند.
  • در داخل RUP يك چارچوب توليد نرم‌افزار است كه ما آنرا براي سازمان و پروژه خود بومي مي‌كنيم و مي‌توان گفت كه در واقع يك قالب فرايند است.
  • این فرآیند از ترکیب و یکپارچه‌سازی چند فرآیند و متدولوژی شامل Booch، OMT و OSE دیگر ایجاد شده است.

 

شكل 1 ساختار اصلي RUP را مشخص مي‌كند. اگر در بعد زمان به آن نگاه كنيم شامل 4 فاز مي‌باشد و اگر در هر لحظه به آن نگاه كنيم شامل 9 قالب خواهد بود.

 

شامل ورد 34صفحه ای

خرید آنلاین


سایر محصولات

تحقيق RUP چيستفهرست مطالب
 
چكیده
مقدمه
RUP چيست؟
فازهای RUP 
اهداف فاز آغاز
خروجی های فاز آغاز
فاز جزئیات یا تحلیل پیچیدگی
بررسی ریسك ها
ریسك های تكنولوژی
ریسك های منابع انسانی
ریسك های سیاسی
اهداف فاز جزئیات
خروجی های فاز جزئیات
فاز ساخت
اهداف فاز ساخت
خرو

ادامه مطلب  
80 دانلود تحقيق: بررسی تعاملی متدولوژیRUP با معماری سرویس گرا


        فرمت فایل:   ورد – Word و قابل ویرایشتعداد صفحات:    125  چکیده  RUP یک متدولوژی شیءگرا محسوب می شود که توانسته مقبولیت

ادامه مطلب  
پاورپوینت RUP : فرآیند یکپارچه منطقی / MIS سیستم های اطلاعاتی مدیریت


پاورپوینت RUP : فرآیند یکپارچه منطقی / MIS سیستم های اطلاعاتی مدیریت سیستم های اطلاعات مدیریتآر.یو.پی:فرایند انجام یک پروژه تعریف می‌کند که چه کسی، چه کاری را در چه هنگام و چگونه برای رسیدن به هدف&nb

ادامه مطلب  
دانلود مقاله کامل درباره آر.یو.پی


      لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب* فرمت فایل: Word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه :15   بخشی از متن مقاله فهرست مندرجات  عنوان      

ادامه مطلب  
تحقيق درباره مدلسازی مهندسی نرم افزار | مدل RUP چيست؟


تحقيق درباره مدلسازی مهندسی نرم افزار | مدل RUP چيست؟تعداد صفحات : 20 صفحهچکیدهچه چیز می‌تواند یک پروسه تولید نرم‌افزار را توصیف کند؟ آیا منظور از پروسه، آماده‌سازی نرم‌افزار صرفاً برای ارائه در بازار است؟

ادامه مطلب  
مقاله مروری بر RUP و قابلیت‌های آن در تولید نرم‌افزار


چه چیز می‌تواند یك پروسه تولید نرم‌افزار را توصیف كند؟ آیا منظور از پروسه، آماده‌سازی نرم‌افزار صرفاً برای ارائه در بازار است؟ مسلماً در هر كاری وجود یك سامانه و فرایند كاری ضروری است؛ ولی چه چیزی می‌

ادامه مطلب  
دانلود پاورپوینت کاربرد متدولوژی RUP


شرح مختصر : یک پروسه سریع پروسه ای است که همیشه آماده در آغوش کشیدن نیازهای جامعه بوده و این درجه از سازگاری را دارا باشد.بنابراین منظور از سرعت عمل،فقط کاستن از حجم پروسه نرم افزار یا سرعت ارایه آن به بازار نیست،بلکه منظور انعطاف پذیری و حفظ

ادامه مطلب  
پاورپوینت آشنایی با کاربردهای RUP


این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت آشنایی با کاربردهای RUP می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 39 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.   فهرست

ادامه مطلب  
دانلود پاورپوینت کاربرد متدولوژی RUP‎ (فرمت ppt پاورپوینت باقابلیت ویرایش ) تعداد اسلایدها41


یک پروسه سریع پروسه ای است که همیشه آماده در آغوش کشیدن نیازهای جامعه بوده و این درجه از سازگاری را دارا باشد.بنابراین منظور از سرعت عمل،فقط کاستن از حجم پروسه نرم افزار یا سرعت ارایه آ

ادامه مطلب  
تحقيق فرآیند یکپارچه منطقی RUP


تحقيق فرآیند یکپارچه منطقی RUP در حجم 38 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با فهرست مطالب زیر:چكیده 1مقدمه .3RUP چيست؟ 5فازهای RUP اهداف فاز آغاز .9خروجی های فاز آغاز 9فاز جزئیات یا تحلیل پیچیدگی 10بررسی ریسك ها ..10ریسك های تكنولوژی 11ریسك های م

ادامه مطلب  
logo-samandehi